Úvod Společenská odpovědnost firem Vzdělávání a Inovace Dotace Aktuálně Aktivity CSR v ÚK Kalendář akcí O nás

Tisková zpráva: Kulatý stůl 3.5.2012 - CSR

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Dne:                  3. 5. 2012

Město:               Most

Působnost:       Ústecký kraj

Akce:                Jednání institucionálních partnerů u kulatého stolu na téma Společenská odpovědnost firem 
                         v Ústeckém kraji

Kontakt:           Gabriela Nekolová, tel.: 602 482 065

 

V Mostě se konalo již druhé zasedání institucí, jejichž zástupci vyjádřili podporu aktivitě Společenská odpovědnost firem (CSR) v Ústeckém kraji, kterou zastřešuje Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK) ve spolupráci s kanceláří poslance Evropského parlamentu JUDr. Falbra. Partnerské organizace společně vytvářejí platformu, která podporuje společensky odpovědné chování a chce napomoci propagovat toto téma nejen mezi firmami, ale i institucemi veřejné a státní zprávy a veřejností.

Partneři platformy - představitelé měst, vysokých škol, hospodářských komor, úřadu práce apod.  byli realizačním týmem CSR seznámeni s výsledky průzkumu, jehož cílem bylo zmapovat společensky odpovědné podnikání firem v Ústeckém kraji, a to u zaměstnavatelů nad 50 zaměstnanců. „Z průzkumu jednoznačně vyplývá zájem firem o další rozvoj CSR aktivit a vítají i informace o této problematice a spolupráci s CSR platformou“ uvedla Gabriela Nekolová, členka realizačního týmu.

Na jednání byl dále představen připravovaný web CSRportal. Jeho úkolem je seznámit veřejnost s tématem společenská odpovědnost, poskytnout užitečné informace firmám, ale také informovat o vzájemné spolupráci firem s obcemi, městy, školami atd... Dle členky realizačního týmu Lenky Šifaldové obsahuje zajímavé informace také kapitola určená podpoře vzdělávání, např. bude tento web zatím zřejmě jediným místem, kde je možné najít seznam a podmínky všech stipendijních programů v Ústeckém kraji. Problematiku podpory vzdělávání zdůrazňují členové platformy právě proto,  že nízká vzdělanost a odchod mladých absolventů je společným problém celého regionu.

Jednotlivé organizace dále informovali o svých projektech, např. na podporu sladění pracovního  a osobního života (Město Most),  podpora studijních praxí a stáží (VŠFS) a ochrana vysokého potenciálu v oblasti lidských zdrojů (OHK Most). Realizátoři projektů se dohodli na vzájemném poskytování informací a spolupráci.


Připojené dokumenty

prezentace VŠFS - West Bohemia
Tiskový zpráva_Kulatý stůl 3.5.2012 - CSR





Naši partneři

copyright © 2012 CSR PORTAL - provoz webových stránek sponzoruje Skupina Progresivní Aliance
Socialistů & Demokratů v Evropském parlamentu   /    design © martindesign.cz
Texty a fotografie zde použité jsou vlastnictvím serveru CSR PORTAL a jsou chráněny dle autorského zákona.
Jejich použití je možné pouze s písemným svolením autora a uvedením odkazu na zdroj: www.csrportal.cz