Úvod Společenská odpovědnost firem Vzdělávání a Inovace Dotace Aktuálně Aktivity CSR v ÚK Kalendář akcí O nás

16.10.2012 Mezinárodní konference Skutečná společenská odpovědnost firem v dodavatelských řetězcích

Dne 16. října proběhne mezinárodní konference „Skutečná společenská odpovědnost firem v dodavatelských řetězcích“. Proč by se firmy měly chovat odpovědně: případová studie tropického ovoce.

Společenská odpovědnost firem už nemůže být dále zaměňována za filantropii. Firmy mají v rámci svých dodavatelských řetězců velkou moc a mohou ovlivňovat podmínky, ve kterých žijí a pracují miliony drobných pěstitelů, zaměstnanců a jejich komunit, a to nejen v zemích globálního Jihu.

 

Konference se uskuteční dne 16. října 2012, 8:30 - 17:00 v Kongresovém hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha

 

Tato konference je příležitostí hovořit otevřeně o problémech, které může neodpovědné chování firem způsobovat, ať už se týkají mezd, práv žen, diskriminace nebo svobody sdružování. Příkladem nám bude oblast tropického ovoce a pokusíme se načrtnout i možné cesty vedoucí ke změně a pokroku. K tomu nám napomůže i přítomnost výjimečných hostů - zástupci odborů i družstev drobných pěstitelů z Karibiku, Afriky a Latinské Ameriky s námi budou sdílet své zkušenosti stejně jako nadnárodní ovocnářské firmy, maloobchodní řetězce a zástupci občanské společnosti z celé Evropy.

Konference se zúčastní zástupce mezinárodních firem jako je Dole, Chiquita, TESCO nebo COOP. Pozvání přijali i zástupci neziskového sektoru věnující se spotřebitelským tématům, například z organizace Altroconsumo z Itálie (sdružuje více než 345 000 členů z řad italských spotřebitelů) nebo z Consumers International, sítě 240 spotřebitelských organizací ze 120 zemí světa. Přivítáme samozřejmě i hosty ze zemí globálního Jihu - pozvání přijali Iris Munguía z Hondurasu (koordinátorka sítě latinskoamerických odborů COLSIBA), Noe Ramirez z Guatemaly (hlavní sekretář odborové organizace SITRABI), Renwick Rose z fairtradového družstva WINFA z Návětrných ostrovů, Mbide Kude z Kamerunu (odborová organizace FAWU) nebo Adela Torres z Kolumbie (odborová organizace SITRAINAGRO). Společným tématem diskuze bude současná situace v dodavatelských řetězcích tropického ovoce v kontextu společenské odpovědnosti firem a možné oblasti uplatnění společenské odpovědnosti firem v dodavatelském řetězci.

 

Registrace: prosím, pošlete e-mail se svými kontaktními údaji na conference@nazemi.cz nebo se přihlaste na stránkách http://www.zaferovebanany.cz/konference pomocí kontaktního formuláře.

 

Účast na konferenci je bezplatná.

Konference bude probíhat v angličtině, popř. ve španělštině s tlumočením do angličtiny.

Program konference naleznete v připojených dokumetech.

 

zdroj: zaferovebanany.cz


Připojené dokumenty

Program

Naši partneři

copyright © 2012 CSR PORTAL - provoz webových stránek sponzoruje Skupina Progresivní Aliance
Socialistů & Demokratů v Evropském parlamentu   /    design © martindesign.cz
Texty a fotografie zde použité jsou vlastnictvím serveru CSR PORTAL a jsou chráněny dle autorského zákona.
Jejich použití je možné pouze s písemným svolením autora a uvedením odkazu na zdroj: www.csrportal.cz