Vysokoškolští techničtí pracovníci jsou v Ústeckém kraji velmi žádaní a studenti těchto oborů jsou podporováni stipendijními programy.
Nejvhodnější přípravu pro tuto pozici poskytuje magisterský studijní program ve skupině oborů elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika. Jinou alternativu představuje bakalářský studijní program nebo vyšší odborné vzdělání ve skupině oborů elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika.
Ekodesign Technické kreslení ve stavebnictví Systémy a standardy jakosti a kvality v elektrotechnice Ekonomika a řízení elektrotechnické výroby Elektrotechnika obecně (základy) Elektrotechnické materiály, vodiče, kabely Technické kreslení v elektrotechnice Měření elektrických veličin Vnitřní elektrické rozvody a silnoproudá zařízení Venkovní elektrická vedení Elektrické stroje a přístroje Elektronika obecně Elektronické prvky Elektronické a číslicové obvody Ukazatele ekonomické efektivnosti investic a projektů
Řídí zpracování komplexní projektové dokumentace elektrických zařízení rozsáhlých a složitých investičních celků v jednotlivých fázích přípravy a realizace projektu, zajišťuje provádění autorského dozoru a organizuje kooperaci se specialisty ostatních profesí při zpracovávání projektů organizačních, řídicích, technických, technologických a dalších systémů nebo procesů.
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Ústí nad Labem
Další technické směry je možné v Ústeckém kraji studovat na pobočkách např. následujících vysokých škol:
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, pobočka Most
Vysoká škola chemicko-technologická, pobočka Most
Uplatnění je možné ve velkém počtu regionálních firem, ve kterých se uplatňují vysokoškolské obory elektrotechnika, telekomunikace a výpočetní technika.
Zdroje informací: www.nsp.cz a www.atlasskolstvi.cz